VV Avereest VR1 – Voorwaarts VR1

Zoals u inmiddels wel gewend bent zijn we niet erg consequent in het schrijven van wedstrijdverslagen. Vanwege afwezigheid van de razende reporter vorige week ontbreekt dan ook het verslag van de wedstrijd van de dames van Avereest tegen DES VR2. Gelukkig was de tegenstander wel zo attent om een leuk verslag te schrijven van de wedstrijd, die overigens met 4-2 gewonnen werd door ons. Als je dus nog graag wilt weten hoe deze wedstrijd verlopen is kun je dat via de volgende link lezen; http://www.vvdes.nl/index.php/wedstrijdverslagen-desvr2.html

Nu terug naar de wedstrijd van afgelopen zaterdag. Op het programma stond de thuiswedstrijd tegen de dames van Voorwaarts. Geen onbekende, want ook vorig jaar troffen we deze ploeg in de competitie. Beide wedstrijd werden toen gewonnen, maar met minimale cijfer. Als je de rangschikking er op na slaat zou je kunnen denken dat dit een gemakkelijke wedstrijd zou worden. Voorwaarts op plek 9, Avereest op plek 4. Ware het niet dat Voorwaarts dan wel regelmatig een wedstrijd verliest, de cijfers zijn nooit ruim. Tel daar de ervaring van vorig jaar bij op en het zou zo maar eens een spannende wedstrijd kunnen worden. De coach zette de dames, dit keer wel 12, in de kleedkamer dan ook op scherp. Gelijk na het fluitsignaal bleek maar weer hoe volgzaam de dames zijn want na welgeteld 4 keer overspelen lag de bal al in het netje van de tegenstander. Verantwoordelijk voor deze goal was Ruth, na mooi aangeven van Sanne. Omdat 1-0 wat magertjes is besloot Myrna haar trukendoos maar eens open te trekken. Ze speelde even een aantal verdedigers van Voorwaarts uit en gaf de bal vervolgens af aan Ruth, die hem maar weer in het doel legde. En zo stonden we al vroeg in de wedstrijd op een voorsprong van 2-0, best comfortabel eigenlijk. Ook Sanne kreeg het op haar heupen en begon aan haar tocht richting het doel. De verdedigsters van Voorwaarts hadden er wel even genoeg van en besloten om haar op, niet zo tactische wijze, van de bal te zetten. Dit kon de scheidsrechter echter niet door de vingers zien en we kregen dan ook een vrije trap mee. Myrna nam plaats achter de bal, maar die dacht door de lat te raken weer een Snicker te verdienen. Tijdens de training was er namelijk geoefend op latje schieten en dit had Myrna een Snicker opgeleverd. Helaas waren ze haar vergeten te vertellen dat deze afspraak tijdens wedstrijden niet van toepassing is en dat er dan gewoon gescoord moet worden. Gelukkig was Sanne zo attent om de bal alsnog in het doel te leggen en de voorsprong te vergroten naar 3-0. Niet lang daarna mocht Ruth een hattrick toevoegen aan haar lijstje van mooiste sportmomenten. Uit een corner scoorde ze namelijk haar 3de van de wedstrijd en de 4-0 van vandaag. De spanning kwam bijna terug in de wedstrijd toen de dames van Voorwaarts de aanval inzette. Uiterst kalm veroverde Fiene echter de bal weer terug en besloot deze terug te spelen op Lynn. Alleen was Lynn inmiddels veranderd in een ijsklontje en had ze niet meer de volledige controle over haar voeten, die er bijna afgevroren waren. De bal rolde dan ook onder haar voet door en had zomaar in het doel kunnen rollen. Gelukkig ontdooide Lynn net op tijd en kon ze dit met een duik voorkomen. Hierna had ze wel een blessurebehandeling nodig omdat ijsvoeten nou eenmaal breekbaar zijn en balcontact dan erg pijnlijk is. De corner die volgde werd prima uitverdedigd en je ziet het vertrouwen bij de achterhoede met de wedstrijd groeien. Er wordt steeds meer opbouwend gevoetbald en ook in spannende situaties blijft het hoofd koel. Nou was dat in deze wedstrijd sowieso niet zo moeilijk omdat de gevoelstemperatuur -15 was en er met name voor de verdediging wegens stilstand gevaar voor onderkoeling dreigde. Het slotakkoord van de eerste helft was echter voor Ruth. Ze had nog niet genoeg aan haar hattrick en schreef er nog even een vierde goal bij. Ik heb even gegoogeld hoe dit dan heet maar kon geen passend antwoord vinden. Het lijkt mij op zijn plaats om hiervoor een nieuwe term te introduceren en deze bijzondere prestatie te vernoemen naar Ruth. Ik stel dan ook voor om voortaan 4 goals in 1 helft, zonder tegengoal, door dezelfde persoon een Ruthtrick te noemen. Andere suggesties zijn overigens welkom.

En zo geschiede het dat we gingen rusten met een comfortabele voorsprong van 5-0. U kunt wel raden hoe de gemoedstoestand in de kleedkamer was. Ontspannen. Na de aftrap voor de tweede helft bleek echter dat Voorwaarts met iets meer power dan ons uit de kleedkamer was gekomen en nog steeds in een overwinning geloofde. Ze begonnen gelijk met druk zetten maar wederom bleek onze verdediging niet van zijn stuk te brengen en kon het spel vrij snel weer omgekeerd worden. Dit vond Voorwaarts echter niet leuk en Anneke moest dit dan ook ontgelden. Het arme kind werd onderuit gehaald. Gelukkig bleek na een grondige inspectie dat haar kleding schoon en onbeschadigd was gebleven. Met een gerust hart konden we dan ook verder met de wedstrijd en niet snel daarna diende het volgende memorabele moment zich aan. Met een loeihard schot schoot namelijk Remi haar allereerste goal voor VV Avereest in de touwen. Waar ze vorig jaar nog volledig in paniek raakte wanneer ze in de buurt van de goal van de tegenpartij kwam bleef ze nu kalm en meedogenloos. Bam, goed gedaan Reem! Omdat Voorwaarts er wel een beetje klaar mee was dat ze niet tot scoren kwamen besloten ze om het dan maar eens op hun eigen goal te proberen. Een prachtige voorzet van Ruth werd keurig in het doel gelegd en de eindstand van 7-0 werd genoteerd.

Deze laatste alinea van het wedstrijdverslag wil ik echter opdragen aan Lisa en haar (net niet) goal. Ons Lisa had namelijk niet zo haar dag vandaag en liep met haar ziel onder haar arm over het veld. Ze was niet fit, het was koud en de tegenstander zat te veel in haar aura. Enig lichtpuntje, op de frikadel na afloop na, was dat ze een wonderschone goal maakte. De scheidsrechter had echter geen begrip voor de situatie van Lisa en wou niet meewerken aan het verbeteren van haar gemoedstoestand. Hij keurde de goal af wegens buitenspel en luisterde niet naar de protesten van de kant dat dit helemaal niet het geval was. Deze speciale alinea is er dan ook om toch eer te doen aan haar goal. Voor ons telt hij gewoon meid.

Aankomende woensdag spelen we onze laatste thuiswedstrijd voor de winterstop. Om 19.30 trappen we af tegen de dames van Hellendoorn VR2. Altijd een spannende pot en we hopen dan ook dat het publiek ons weer massaal komt steunen. Tot dan.